Протеїновий батончик: користь і шкода для організму - Физкульт-привет

У яких випадках корисний протеїновий батончик. Реальна користь і потенційна шкода від протеїнових батончиків – читайте в статті спостереження наших фахівців.

Протеїновий батончик: користь і шкода

Дискусії про користь і шкоду протеїнових батончиків не вщухають серед дієтологів, спортивних тренерів та інших фахівців. Наскільки продукт безпечний для організму, залежить від кількох чинників – складові компоненти, раціон і фізична активність людини, наявність хронічних захворювань в організмі. У статті розглянуто питання, в яких випадках батончик корисний, а в яких може завдати реальної шкоди здоров’ю.

Склад протеїнових батончиків

Основний компонент – легкозасвоюваний протеїн, що складається з життєво необхідних для організму амінокислот. Він є головним будівельним матеріалом для всіх тканин організму. Спортсменам і активним людям протеїни допомагають наростити м’язову масу. Незважаючи на всю користь протеїнового батончика, важливо пам’ятати, що він не замінює повноцінного харчування, не поповнює повний набір білків, одержуваний з м’ясних продуктів, риби, птиці.

У складі відсутня сахароза. Щоб поліпшити якість і корисні властивості продукту, цукор замінюють сиропом із фруктози. Таке поєднання дає змогу вживати батончик людям із підвищеним рівнем цукру в крові, діабетикам. Сироп також відіграє роль стабілізатора, зберігає правильну структуру.

Додаткові компоненти у складі – згущувачі, смакові добавки, глазур, підсолоджувачі, шоколад із високим відсотковим вмістом какао, желатин.

Корисні властивості протеїнових батончиків

Користь протеїнових батончиків для жінок і чоловіків полягає у швидкому отриманні та засвоєнні білків в організмі. Вони також регулюють ліпідний обмін, перешкоджають накопиченню шкідливих жирових відкладень. Амінокислоти благотворно впливають на систему кровотворення, збільшують вміст еритроцитів, а отже, і гемоглобіну. Для активних людей це додатковий плюс, оскільки всі клітини в повній мірі насичуються киснем.

Батончик нормалізує гормональний фон, зміцнює імунітет, підвищує захисні сили, робить організм стійким до повітряно-крапельних інфекцій в осінньо-зимовий час. Це особливо актуально для жителів мегаполісів, великих міст.

Чим корисні протеїнові батончики для активних людей, атлетів, спортсменів:

  • підвищують витривалість;
  • заповнюють енергію;
  • компенсують дефіцит білка;
  • відновлюють організм після виснажливих тренувань;
  • попереджають скупчення молочної кислоти в м’язовій тканині після інтенсивного фізичного навантаження;
  • сприяють швидкому загоєнню ран, відновленню після травм.

Продукт не вживають щодня. Він незамінний у тому разі, коли немає можливості повноцінно пообідати або випити білковий коктейль.

Потенційна шкода продукту

Чи завжди корисні протеїнові батончики, чи вони можуть завдати шкоди, залежить від частоти вживання, порушення обміну речовин, наявності в людини хронічних хвороб.

Не можна вживати продукт людям із цукровим діабетом 1 типу (інсулінозалежним). У цьому разі вам знадобиться коригування дозування інсуліну, схеми його застосування, контроль рівня глюкози в плазмі. У пацієнтів з таким діагнозом серйозно порушений обмін речовин, тому краще відмовитися від експериментів, щоб уникнути ускладнень.

Людям із цукровим діабетом 2 типу (інсулінонезалежним) продукт їсти можна після консультації з лікуючим ендокринологом. Чи є реальна користь від протеїнових батончиків, розглядається в кожному окремому випадку.

Неконтрольоване використання батончиків як десерту призводить до набору ваги, негативного впливу на серце і процеси метаболізму.

Нечасте вживання не завдає жодної шкоди здоров’ю, особливо, якщо людина веде активний спосіб життя. Білкова цукерка не тільки зарядить вас енергією, а й подарує гарний настрій.

goodnews.kyiv.ua